نذر فرهنگی
نذر فرهنگیفرهنگ چیست؟فرهنگ مجموعه ای از باورها و پندارهای ارزشی است که در آداب ورسوم، زبان، ادبیات، مذهب، و سایر میراث های فرهنگی تجلی می یابد و روی هم رفت
درباره

پیامبر اکرم (ص): كسی كه برای كمك به برادر خود و سود رساندن به او اقدام كند، پاداش مجاهدان در راه خدا به او داده خواهد شد. شماره تماس: 09104961795 ایمیل: jahadi.samenblog@gmail.com
جستجو


آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
ابر برچسب ها
<-TagName-> (<-TagCount->) ,
ارسال شده در 1395/3/10 ساعت 00:04 توسط jahadi

نذر فرهنگی

فرهنگ چیست؟

فرهنگ مجموعه ای از باورها و پندارهای ارزشی است که در آداب و رسوم، زبان، ادبیات، مذهب، و سایر میراث های فرهنگی تجلی می یابد و  روی هم رفته بر خلق و خوی مردم اثر می گذارد. به عبارت دیگر فرهنگ، حقیقت و هویت معنوی ملت ها است که ساختار کیفی زندگی یک ملت را مشخص می نماید. بنابراین مجموعه ی اعتقادات و اصول دینی، آداب و رسوم، اخلاق و ارزش ها و قوانین شرعی، عرفی و قانونی هر ملتی بر فرهنگ و در نتیجه زندگی جامعه اثرگذار خواهد بود.


رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای در رابطه با فرهنگ می فرمایند:

ما فرهنگ را بستر اصلی زندگی انسان می دانیم؛ نه فقط بستر اصلی درس خواندن و علم آموختن. فرهنگ هر کشور، بستر اصلی حرکت عمومی آن کشور است. حرکت سیاسی و علمی اش هم در بستر فرهنگی است. فرهنگ، یعنی خلقیات و ذاتیات یک جامعه و بومی یک ملت؛ تفکراتش، ایمانش، آرمان هایش؛ این ها تشکیل دهنده ی مبانی فرهنگ یک کشور است؛ این هاست که یک ملت را یا شجاع و غیور و جسور و مستقل می کند، یا سرافکنده و ذلیل و فرودست و خاک نشین و فقیر می کند. فرهنگ، عنصر خیلی مهمی است. ما نمی توانیم از فرهنگ و رشد فرهنگی و پرورش فرهنگی صرف نظر کنیم. فرهنگ هم مثل علم است؛ فرهنگ هم گیاه خودرو نیست. همه ی آنچه شما از نشانه ها و مظاهر فرهنگی در جامعه ی خودتان و در هر نقطهیی از دنیا می بینید، بدون تردید این بذر را دستی افشانده است. البته انسان بعضی از دست ها را می بیند، اما بعضی از دستها را نمی بیند؛ از داخل خانه، تا درون مدرسه، تا فضای خیابان، تا رادیو و تلویزیون، تا ماهواره، تا تبلیغات جهانی، تا اینترنت، و از این قبیل چیزها. فرهنگ، هدایت و پرورش دادن می خواهد. بنابراین در دانشگاه ها کارفرهنگی بسیار مهم است. ۱۷/۱۰/۸۳


اگر ملتی، از نظر شاکله ظاهری، مقبول و پیشرفته جلوه کند و از نظر فرهنگی و باطنی دچار نابسامانی باشد، ملت ورشکسته ای خواهد بود اما ملتی که از نظر فرهنگی غنی باشد، حتی اگر برخی مشکلات سیاسی و اقتصادی نیز داشته باشد، بالقوه، ملت مقتدری است.حفظ هویت و شاکله باطنی یک ملت منوط به برطرف کردن نقایص و اصلاح رخنه های احتمالی در فرهنگ آن کشور است. . . راه مقابله با تهاجم فرهنگی جبهه استکبار، گسترش و تعمیق رسالتهای فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه های اخلاقی، رفتارهای فردی و اجتماعی، عقاید و باورهای دینی و مسائل سیاسی است.۲۳/۳/۹۰

بنابراین پرداختن به ریشه های اعتقادی افراد جامعه می تواند رفتار جامعه را اصلاح نماید همان که ما در عرف جامعه کنونی خود می گوییم این فرهنگ این اجتماع است، که  این اصلاح با توجه به مبانی آن می تواند خیر یا شر باشد.

فعالیت های فرهنگی به جهت اینکه اکثرا فاقد آمار کمی می باشند از نظر حمایت های بودجه ای محروم تر از عرصه های دیگر می باشند.

گروه جهادی منادیان صلح به منظور جلب حمایت دوست داران فعالیت های فرهنگی در بذر افشانی اعتقادات اسلامی و بارور ساختن نهال نوپای انقلاب اسلامی، آماده دریافت کمک های مردمی در رابطه با فعالیت های فرهنگی می باشد.


نکات حائز اهمیت :

۱-    کمک به نیازمندان در تهران و خرمشهر در قالب کمک های نقدی و غیر نقدی در گروه دارای سازمان دهی جداگانه می باشد. اما با توجه به اهمیت فرهنگ سازی اعتقادات اسلامی در رفتار افراد امت اسلامی برخی از خواهران و برادران تمایل دارند در کنار کمک به نیازمندان در فعالیت های فرهنگی نیز سهیم باشند.

۲-    بانیان محترم فرهنگی می توانند هزینه کمک فرهنگی خود را به حساب اعلام شده واریز نمایند تا در کلیه امور فرهنگی گروه در تهران و خرمشهر هزینه شود.

۳-    بانیان محترمی که نذر کرده اند تا در مورد خاص تهیه لوازم التحریر، تبلیغ نماز، هزینه های تبلیغی  امر به معروف و نهی از منکر، تأمین هزینه های ایاب و ذهاب گروه و . هدایای نقدیشان هزینه شود می توانند با شماره 09104961765 تماس حاصل نمایند و موارد خاص را بیان نمایند.

 برچسب ها : <-TagName->


موضوع : <-CategoryTitle-> ,